פחי אשפה מוטמנים בגבעה הצרפתית

אנו שמחים לבשר שעיריית ירושלים החליטה להציב פחי אשפה מוטמנים בשכונה במקום פחי הצפרדע הישנים.
פח מוטמן נראה מבחוץ כמו פח אשפה רגיל, עם מכסה, אבל יותר דקורטיבי, ממתכת ולא מפלסטיק, ותופס הרבה פחות מקום על המדרכה או אזור איסוף האשפה.
הייחודיות בפח המוטמן היא שמתחת לקופסת המתכת, העומדת ברחוב, יש מיכל אגירה תת קרקעי בעומק של כמה מטרים. כל אשפה שנזרקת מגיעה למיכל התת קרקעי וכך אין מיכל אגירה גדול ברחוב, כי הזבל נאגר מתחת לפני הקרקע. פעם בכמה ימים מגיע רכב איסוף עם מנוף, מרים מהקרקע את המיכל התת קרקעי, מרוקן אותו ומחזיר אותו למקומו, תוך כדי שהפועלים מנקים את איזור הפח והמדרכה בזרם מים.
חשוב לציין שמיכלי אשפה טמוני קרקע בטוחים כמו פחי אשפה רגילים ואף יותר. אין חשש שאדם או ילד עלול ליפול לתוכם. בנוסף, מבחינה תברואתית הם בטוחים יותר, כי לחתולים ושאר בעלי החיים אין גישה לאשפה וגם רכב הפינוי נושא צינור ומים לניקוי המדרכה.

פיזור פחי האשפה שמתכננת העיריה משורטט על המפה המצורפת כדאי להגדיל את המסך כדי לראות טוב יותר את שמות הרחובות ואת המיקומים המדויקים.
נשמח לקבל הערות מהציבור על מיקום פחי האשפה על מנת להעביר את ההערות לעיריה לפני ההצבה בפועל. ניתן לכתוב מייל ל-naama.k@matnasim.org.il או להשאיר הודעה טלפונית במזכירות 02-5416000 לנעמה.
 

כל הזכויות שמורות מנהל קהילתי הגבעה הצרפתית © 2017 Powered by Kentico