בתמונה: שנה טובה מתושבינו מכל העולם-מתוך גליון טו בשב"ט בעיתון 'עניין שכונתי' 

הילית ישראל– עובדת קהילתית
טלפון – 5416000 שלוחה 611
דוא"ל – 
hilitisr@gmail.com

מה אנחנו עושים בתחום קהילה?
כאן לוקחים את החלומות והיוזמות שלכם ומפיחים בהם חיים-
מכניסים אתכם לפרויקטים כרצונכם, מקשרים אתכם לאן שצריך,
מסייעים להתניע, והופכים את הקהילה לטובה וחזקה יותר.
פרויקטים: עיתון שכונתי, פורום וועדי הבתים, "עסק שכונתי", מיחזור ועוד!
 
 
מתי כדאי לפנות לעובדת הקהילתית?
כשרוצים להתחבר לפעילות בשכונה או למצוא את מקומכם בקהילה,
כשברוצים להציע יוזמה או להצטרף ליוזמה קיימת,
כשרוצים להאיר על נושא חדש שהקהילה יכולה לתרום ולהתרם בו.
כשאתם רוצים לתת או לקבל יד!

 
וועדת קשרי קהילה
הוועדה אחראית למספר פרוייקטים קהילתיים המובלים על ידי עשרות תושבים פעילים ומגיעים לאלפי נהנים-קוראי העיתון השכונתי, משתתפי אירועים קהילתיים, דיירי הבניינים החברים בפורום ועדי הבתים וכו'. כל הפרוייקטים של הוועדה מונעים על ידי תושבים מובילים זו הפרקטיקה שלה, זה הכוח שלה וזו הפילוסופייה שלה: עם התושבים עבור עצמם ועבור כולם.
גליונות רבים של "עניין שכונתי" פורסמו עד היום על ידי מערכת המתנדבים של העיתון, עם עשרות כותבים מקרב התושבים ואפילו תושב העבר ניר ברקת... סירטון קצרצר על פעילותו הענפה של העיתון
עשרות ועדי בתים חברים בפורום ועדי הבתים. הפורום פעיל מאוד במייל ונפגש מדי פעם ללימוד הדדי. חברי הפורום כבר הצליחו לחסוך זה לזה המון כסף בהתייעצויות הדדיות, סייעו זה לזה באירועי חירום ובעיקר התחילו להבין שהם לא לבד בסיפור הזה – יש להם גב הדדי למהלכים משותפים
"עסק שכונתי" חיבר בין עשרות בעלי עסקים קטנים בשכונה, 36 מתוכם הופיעו בדפי זהב שיזמה הוועדה בשנה הראשונה. חברי הפרוייקט משתתפים בסדנאות ומפגשים יחודיים. בעולם קוראים לזה כלכלה קהילתית, ופתרון מערכתי לקיטוב כלכלי, אנחנו קוראים לזה- "עסק שכונתי".
שכונה סטודנטיאלית-וועדת קשרי קהילה עומדת בקשר עם הגופים המייצגים סטודנטים בשכונה-אגודת הסטודנטים, המעונות וכמובן פרוייקט עושים שכונה של רוח חדשה בכדי לפתח את הקשרים בין הסטודנטים לתושבים הוותיקים ובינם לבין השכונה שתהיה להם בית אמיתי.
ממחזרים ותורמים לקהילה. למימון פרוייקטים של הוועדה פותחו שני פרוייקטים קהילתיים של קיימות- "ספר לדרך" מכירת ספרים משומשים ואיסוף בקבוקי פיקדון בשיתוף עמותת מל"י.
פרוייקטים נוספים בעבודה הקהילתית:
"גב בגבעה" קבוצה חדשה לאמהות יחידניות מלווה אימהות במפגשים שמטרתם העצמה ולימוד הדדי מול סוגיות הקשורות בהורות יחידנית.
פורום בתי הספר פועל ליצירת שיתופי פעולה בין כלל בתי הספר בשכונותינו-יסודיים ועל יסודיים, חינוך רגיל ומיוחד. גרסתו הרחבה יותר כוללת גם תנועות נוער וגופים נוספים בקהילה. הפורום עוסק בחזון ובונה פרוייקטים ואירועים סביב השותפות בין בתי הספר וקהילת השכונות כולה.

יש לך רעיון? יוזמה שהיית רוצה להוביל?
מקומך איתנו, במרחק מכתב פנייה במייל...
אנחנו מחכים.
10553538_654634644614457_5918743225530272949_n.jpg

 


 

כל הזכויות שמורות מנהל קהילתי הגבעה הצרפתית © 2020 Powered by Kentico