חיפוש חוגים ופעילויות

מכתב מעינת לוי יו"ר המינהל הקהילתי

תושבות ותושבים יקרים,

 

אנו עומדים בפתחו של השבוע החמישי ללחימה. שבוע חמישי למציאות האיומה שנכפתה עלינו משעות הבוקר של יום שבת, ה 7 באוקטובר. הזוועות שהחלו באותו הבוקר מלוות את כולנו כל שעות היממה וממשיכות להינעץ בליבנו עם כל יום שעובר בדאגה העמוקה לחטופים ולנעדרים, לבני משפחה, חברים ומכרים שממשיכים להיות חשופים לסכנת חיים.

 

בכאב גדול חיבקנו את משפחת פאר שאיבדה את בנה יקירה, יועד פאר ז"ל, בן השכונה שנרצח בפסטיבל נובה. קהילת הישוב ענתות, קהילה אחות, איבדה שניים מבניה, שילה הר אבן וליאל איטח ז"ל, בני הישוב ובוגרי בית הספר יאנוש קורצ`אק, אנחנו שולחים את תנחומינו העמוקים ביותר להוריהם ולקהילה כולה.

 

עם תחילת הלחימה, מאות מתושבי ותושבות השכונות, הגבעה הצרפתית, גבעת המבתר ורמת אשכול נרתמו לעשייה עניפה ומעוררת השראה. התודה הראשונה והחשובה מכל היא לכל אחד ואחת מכן.

 

בתוך הקהילה – למען בני ובנות הגיל השלישי שהיו זקוקים לסיוע בימים הראשונים, למען הבטחת בטחון תושבי השכונה, למען הרווחה הרגשית של הילדים והנוער, ולמען משפחות בהן אחד מבני הזוג גויסו לשירות מילואים או לשירות האזרחי ואף נמצאים בשם עד היום.

 

אך הקהילה המדהימה שלנו לא מסתפקת בהסתכלות פנימה, ואין ספור יוזמות של תמיכה בקהילות מפונות, מהדרום ומהצפון, הופיעו בזו אחר זו. תרומות כספיות, תיאום וארגון דירות ריקות לקליטת משפחות מפונות, בגדים, צעצועים, ספרים, פעילות הפגה, תרומות מזון, הסעות ואפילו סתם אוזן קשבת. אלו זרמו אל כל מי שנזקק להן בזכות התושיה, שיתוף הפעולה וההון האנושי המופלא שיש כאן.

 

מבנה המינהל הקהילתי בימים אלו נהיה בית לפלוגת פיקוד העורף, אנשים נפלאים שעזבו את ביתם לפני שלושה שבועות כדי לתמוך בנו ובתושבי ירושלים בכלל והתקבלו בזרועות פתוחות ומחבקות על ידי קהילה שככל יכולתה המתיקה והקלה את השהייה של הפלוגה במינהל.

 

המלחמה לא הסתיימה, יתכן שהיא רחוקה מכך מאד, אבל אני מבקשת לעצור כאן להודות על מה שיש.

 

אני מבקשת להודות תודה מיוחדת לצוות המינהל הקהילתי, שצלל כל כולו לסנכרון ותיאום בין היוזמות, ולקידום מהלכים שדרשו התערבות מעבר ליוזמות התושבים. צוות המינהל, בחלקו חדש לגמרי, לא היסס לרגע ונתן כל שביכולתו על מנת לתת מענה לכל צורכי הקהילה.

 

בראש ובראשונה ליעל כהן, מנכ"לית המינהל, שנכנסה לתפקידה לפני פחות מחודשיים, ובמחויבות גדולה הובילה ומיקדה את העשייה של המינהל. ליפעה, מנהלת תחום קהילה ואסטרטגיה שנכנסה לתפקידה ב 8 באוקטובר ומהיום הראשון תפקדה כאילו היא מכירה את השכונה שנים, הובילה וסנכרנה יוזמות, דאגה ליידע ולספר לכולנו כמה עשייה נפלאה קרתה פה בשבועות האחרונים. תודה גדולה לנעמי רכזת שכונה צעירה ולישראל, רכז הנוער על היוזמות, פעילויות התרבות וההובלה של היוזמות לילדים ולנוער, לדן אילון על העשייה בתחום התרבות לאסנת, מירה ונועה על הטיפול והדאגה לגיל השלישי, ולליאת, פיליסיה, יהודית ואיליה על הניהול האדמיניסטרטיבי המסור.

 

מזל טוב לשרה קנוניץ לרגל הלידה וברוכים הבאים לאלדד קידר- מתכנן אורבני ולאביגיל נחם רכזת תרבות תורנית.

 

לחברי וחברותיי להנהלה, על העשייה של כל אחד ואחת מכן בהובלת העשייה בתוך ובין הקהילות בשכונה. על תרגום רוח ההתנדבות שלכם לצורכי השעה. אדם שי, בת` גולדשטיין, שמואל לרנר, חומי גרינוולד, דינה אלבז יודין, אודי פלד כל אחד ואחת מכן נתן את הנשמה, כל יכולתו והבנתו. אני רוצה מכאן לשלוח תנחומים וחיבוק גדול לחומי גרינוולד חברתנו על לכתו של אביה. אני בטוחה שהוא היה גאה בך ובעשייה שלך גם בימים אלו.

 

תודה אחרונה, מיוחדת אני מבקשת להודות לשותפי היקר, ניר ויסקופף. כל תושב ותושבת בשכונות שלנו – לא משנה לאיזו קהילה הוא משתייך- זכה בך ניר. בחריצות ובצניעות, בנועם הליכות ונחישות התמודדת עם האתגר הגדול ביותר שניצב בפני יו"ר ועדת בטחון אי פעם. בזכותך תוגברו כוחות הבטחון, הוקמה כיתת כוננות, גויסו עשרות מתנדבים למשמר האזרחי ונוצר תיאום בין הגורמים השונים- האזרחיים, הבטחוניים והעירוניים- תיאום שהוא המפתח לביטחון שלנו. כולנו חייבים לך הרבה יותר ממה שניתן לבטא כאן במילה "תודה". אשרינו שזכינו ויישר כוח.

 

יישר כוח לכל העושות והעושים במלאכה, ושנדע ימים טובים מאלה.

 
 

שלכם,

 

עינת לוי

יו"ר המינהל הקהילתי

 

 

הסדרי נגישות