חיפוש חוגים ופעילויות

עדכונים מפעילות הוועדה הפיזית, מרץ 2023

שדרוג החורשה
העבודות נמשכות. בוצעו שינויים בתכנית לאור שימורם של 21 עצים עתיקים ומרשימים - שהיו מיועדים לכריתה, ועקב לחץ ציבורי כבד ע"י שליחת יותר מ-500 עררים, תושבי השכונה הצליחו לשמר אותם. אנחנו ממשיכים לעקוב מקרוב אחרי ביצוע השדרוג, ומקווים שבסוף יהיה לנו פארק גדול וירוק. גינת הכלבים החלופית שהוקמה באדיבות מנהל הפרויקט, פועלת לרווחת בעלי הכלבים בשכונה. תודה מיוחדת לתושבים שנרתמו כדי להכשיר את האזור לשימוש הכלבים, ובמיוחד לחיה וצביקה ברש.

שדרוג בר-כוכבא
פרויקט השדרוג נמשך. כעת עובדים על המקטע הסופי של מדרכות, באזור בר-כוכבא 41-63. אחרי פורים יתחילו בריבוד הכביש, החל מהמקטע בין לוחמי הגיטאות ועד רח` החי"ל. הפרויקט מתוכנן להסתיים בחודש מאי. בסיום הפרויקט, צוות מחלקת גננות יתחיל עם שתילות של עצים חדשים.

ריבוד רח` אבא ברדיצ`ב
בוצע לאחרונה ריבוד של הרחוב. תודה לכל התושבים על שיתוף הפעולה.

חניון חנה וסע גבעת המבתר
העבודות הסתיימו ופתיחת החניון מחכה לאישורים מהעיריה. מקווים שהאישורים יתקבלו בחודש-חודשיים הקרובים, ואז החניון ייפתח לשימוש.

שיפור הבטיחות ברחובות השכונה
בקרוב נקיים פגישה עם מהנדס תנועה מהעירייה, ונעלה בפניו סוגיות הקשורות לבטיחות בשכונה, שהובאו לתשומת ליבנו ע"י תושבים. בין היתר, נבקש החזרת אי התנועה ברח` שלום הגליל מחוץ לקופ"ח כללית, מעברי חצייה חדשיים ברח` החי"ל וברח` אצ"ל, פסי האטה ברח` החי"ל, ושיפורים בדרכי ההגעה למכון לרנר – רגלית וברכב. אם יש לכם הצעות נוספות, בבקשה תכתבו לנו לכתובתנו בדוא"ל, למטה.

הצטרפות לשדולת ירושלים בת-קיימא
המנהל הקהילתי שלנו הצטרף באופן רשמי לשדולת ירושלים בת-קיימא. זו שדולה שהוקמה ע"י נעמי צור, לשעבר סגן ראש עיריית ירושלים ומנהלת החברה להגנת הטבע בירושלים. השדולה היא קבוצה של ארגונים, ביניהם מנהלים קהילתיים, שעובדים ביחד כדי לקדם מדיניות סביבתית בירושלים. העלינו לסדר היום של השדולה מספר נושאים סביבתיים אשר פוקדים את השכונות שלנו, ביניהם: שימור של נחל צופים כאתר טבע, שימור של חורשת השקדיות, ותכנית המטמנה.

מפגש על מרחב ציבורי בירושלים
ב-22.02.2023 התקיים מפגש "שיתוף ציבור אזורי: תוכנית האב למרחב הציבורי".
המפגש התקיים במינהל קהילתי פסגת זאב והגיעו אליו נציגים של שלושה מנהלים קהילתיים: הגבעה הצרפתית, פסגת זאב ונווה יעקב. בשולחן שייצג את המנהל שלנו התכנסו מתכנן שכונתי עידוא סופר, יו"ר הוועדה הפיזית דינה אלבז יודין והתושבים היקרים של הגבעה הצרפתית, גבעת המבתר ורמת אשכול.
יש לכם הצעות ורעיונות תכנוניים עבור המרחב הציבורי? תשלחו מייל לעידוא המתכנן השכונתי, עד לתאריך 9.3. המייל מופיע בסוף העדכון.
 
עדכון מצוות תכנית אב לתחבורה
החודש צוות אב לתחבורה הציג תוצאות של הבה"ת (בדיקת השלכות תחבורתית) באזור שלנו לחברי הוועדה הפיזית. הבדיקה נערכה במשך חודשים ארוכים וכללה שיתוף פעולה של פרוייקטור השכונה חיים פיאלקוף, מתכנן הרובע טל עצמון והמתכנן השכונתי עידוא סופר ביחד עם רכז קהילה ואסטרטגיה חובב וייס. במהלך הבדיקה ניתנו הערות ומיקודים לצוות הבודקים. הבדיקה נעשתה כדי להבין את ההשלכות התחבורתיות לאור גדילתה של השכונה במסגרת ההתחדשות העירונית ופרוייקטי הבנייה החדשים. הצוות הציג חוזקות שיקלו על העומסים כגון ההפרדה המפלסית והקו הירוק שיכנס לשכונה לצד אתגרים תנועתיים שצריכים לתת אליהם את הדעת כגון מעבר רכבים מעיסוויה. שלב זה הינו שלב משמעותי וחשוב לפני שעוברים לשלב התכנון.

מודל חברתי בפינוי בינוי - בהובלת בעלי הדירות
ביום רביעי 15.3 בשעה 19:00 יתקיים במינהל קהילתי מפגש היכרות עם מודל חברתי לפינוי בינוי. מוזמנים להתרשם ולשאול שאלות.

"שכוניברסיטה"
המינהל הקהילתי החל בשיתוף פעולה עם "הקליניקה האורבנית" של האוניברסיטה העברית, בנושא שכונת הגבעה הצרפתית. נקיים שיתוף פעולה עם סטודנטים מתחום התכנון העירוני, וביחד נחשוב על בעיות, אתגרים והזדמנויות בתכנון השכונה.
תקוותנו שגם התושבים יהיו שותפים למהלך זה מה שיוכל להפוך את המהלך למשמעותי עבור השכונה.

פארק נינג`ה
יש לכם נינג`ה קטן בבית? אז תקשיבו טוב… המתחם של הפסל הלבן נבחר להקמתו של פארק נינג`ה. תתחילו להתאמן!
 

מעניין אתכם דברים פיזיים שקוראים בשכונה? רוצים להיות פעילים בוועדה הפיזית? תיצרו איתנו קשר!
דינה אלבז יודין, יו"ר הוועדה הפיזית, dinatali18@gmail.com
בת` גולדשטיין, מ"מ יו"ר הוועדה הפיזית, pedalgal@gmail.com
עידוא סופר, מתכנן אורבני שכונתי, fizi@givazarf.matnasim.il
 
 
הסדרי נגישות