חיפוש חוגים ופעילויות

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים יוני 2023

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים יוני 2023
 
1. מבצעי אכיפה בשכונה וסביבתה: במאי נערכו 4-5 מבצעי פעילות אכיפה יזומה בגבעה הצרפתית. המבצעים התנהלו בפיקוד מ` מש"ק גבעה צרפתית ובשת"פ צוות אגף התנועה המחוזי. בפעילות נרשמו מס` דוחות, בוצעה הורדת כלי רכב מהכביש, חולקו הזמנות לדין לבעלי הרכבים והרכבים נגררו.

2. פנוי גרוטאות ורכבים מסוכנים: עד כה נגררו או פונו למעלה מ-30 כלי רכב שאותרו, במבצע שהתקיים בחודש אפריל, ברחוב האצל, בר-כוכבא וברחובות נוספים. בחודש מאי, התקיים מבצע נוסף במבוא הפרטיזנים ובחלק מרחוב בר כוכבא בשת"פ של המשטרה והפיקוח העירוני.

3. בעקבות תלונות של תושבים, התקיימו פגישה וסיור ברחוב פרטיזנים. לאחר הפגישה התקיימו ברחוב מספר מבצעים של השיטור העירוני ומשטרת ישראל. בעקבות הפגישה גם נבחנת האפשרות להציב ברחוב תמרור שמגביל חניית משאיות.

4. בפעילות של שוטרי תחנת שלם ובעזרת חמ"ל התצפיות נעצרו שני חשודים בתלישת דגלי ישראל מכלי רכב בשדרות צ`רצ`יל.

5. שוטרי תחנת שלם עצרו שלושה חשודים על חשד להצתה בשטח פתוח בין עיסאוויה לגבעה הצרפתית.

6. השיטור העירוני פינה לרווחה שני הומלסים שהתמקמו בשכונה.

7. השיטור העירוני המשיך לתגבר את הנוכחות בשכונה גם בימי שישי-שבת ובחג השבועות, הסתובב וסרק את הגנים הציבוריים בשעות הלילה ופעל לאכיפה ללא פשרות.

8. בעקבות תלונות של תושבים, נתנו התראות לרכבים שחנו בניגוד לתמרור לאורך רחוב החי"ל.

9. בעקבות פתיחת תלונה במשטרה ודיווח לוועדת הביטחון, עוכב לחקירה בתחנה חשוד שנסע ברכבו והטריד מילולית הולכת רגל באחד מרחובות השכונה. הנושא בטיפול הגורמים המוסמכים.

10. האכיפה העירונית נתנה 3 דוחות על אי איסוף צואת כלבים ומספר דוחות על זריקת אשפה ברח` ההגנה.

11. בעקבות פניות של תושבי השכונה למשרד לביטחון פנים בבקשה לסגור את הכניסה לשכונה מעיסאוויה התקבלה בסוף אפריל תשובה רשמית מהמשרד. במכתב עליו חתום ראש המטה של השר, נכתב כי תחנת שלם תמשיך לרכז מאמצים לשמירת הביטחון ותחושת הביטחון בשכונה, אך המשרד אינו מאמין שנכון לחסום את הכניסה לכפר. תשובה זו מצטרפת למספר תשובות דומות שהתקבלו בעבר מהשרים הקודמים בתפקיד.

12. בהמשך לפניית ועדת הביטחון בבקשה להקים גדר מתחת לטיילת קולוני, סמוך לכביש מעלה אדומים, נערך במקום סיור עם אגף חירום וביטחון. לדעת העירייה, בשל הטופוגרפיה התלולה אין מדובר בנתיב שמשתמשים בו הרבה והוחלט שהצורך בגדר יבחן שנית לאחר שתוצב באזור מערכת הצפייה וכריזה המתוכננת כחלק משדרוג הטיילת.

13. בעקבות פניית ועדת הביטחון, נערך סיור נוסף ברחוב נהגי הפרדות. לאחר העבודות של העירייה נמצא שדרך העפר המתפצלת מנהגי הפרדות מובילה לדרך ללא מוצא. המנהל הקהילתי ביקש שבכל מקרה המעבר יחסם גם על ידי הצבה של בטונדה או אבן גדולה בירידה אליו.

14. התקנת עמודי מחסום סביב תחנות האוטובוס הנותרות ברחובות החי"ל ובבר-כוכבא מחכה לתקצוב נוסף מאגף חירום וביטחון.

15. מפגש גיוס למשמר האזרחי: ואוו מרגש מרגש מרגש 30 תושבים אברכים ובעלי בתים עזבו את כל סדר היום שלהם לתרום מעצמם למען הכלל והגיעו לפגישת גיוס למשמר האזרחי!!!!

16. בחודש מאי, התקיימה פגישה של ועדת ביטחון. חברי הועדה עודכנו בנושאים השונים שעל הפרק וביקשו להמשיך ולקדם את מבצעי האכיפה ואת בניית תשתיות הביטחון בשכונה.

17. הופץ סקר תקופתי של תחנת שלם האחראית על הגבעה הצרפתית.

18. תלמידי כיתות ה` בבתי הספר יאנוש קורצ`אק ופרנקל הוכשרו והוסמכו על ידי השוטרת הקהילתית לשמש במשמרות הזה"ב בשנה הבאה.

19. בל"ג בעומר נערכו מדורות במקומות שהוכשרו מבעוד מועד על ידי העירייה. בשכונה פעלו כוחות כב"א, פיקוח עירוני, כוחות משטרה מתחנת שלם, מ` מש"ק גבע"צ ומתנדבים. האירועים התנהלו כמתוכנן וללא חריגים.

20. תהלוכת חב"ד לכבוד ל"ג בעומר אובטחה על ידי שוטרי תחנת שלם ולוחמי מג"ב.

21. בימים אלה מתארגנת קבוצת מתנדבים נוספת להצטרפות למשמר האזרחי. כל מי שמעוניין ויכול להצטרף ולפרטים נוספים נא לפנות לרכז הביטחון, ישעיהו קאהן ולמב"ס תחנת שלם ואחראית המתנדבים במשטרה, רס"מ הילה שבח 050-7869815.


אנא דווחו בהקדם האפשרי על כל אירוע חשוד ו/או עבירה הן למוקד 100 של משטרת ישראל והן לאחד מחברי ועדת הביטחון כדי שיוכלו לבקש גם את עזרת עיריית ירושלים.

בעיריית ירושלים קיים חמ"ל תצפיות עם מיקוד על המרחב הציבורי בשכונה, בדגש על הגנים הציבוריים, המרכזים המסחריים ומוקדי חיכוך אפשריים. ככל שתדווחו בזמן אמת, משטרת ישראל והשיטור העירוני בעזרת חמ"ל התצפיות יוכלו לתת מענה טוב יותר לבעיות הביטחון בשכונה.

לשאלות/פניות:
יו"ר ועדת הביטחון, ניר ויסקופף 054-6420035, רכז הביטחון, ישעיהו קאהן 052-7599166
הסדרי נגישות