חיפוש חוגים ופעילויות

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים אוקטובר 2023

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים אוקטובר 2023
 
1. רכז הביטחון של השכונה, ישעיהו קהאן, נפרד מאיתנו ויוצא לדרך חדשה. ועדת הביטחון מודה לו על שירותו בשנה וחצי האחרונות ומחפשת רכז ביטחון חדש. לפרטים על המשרה ו/או אם אתם מכירים אנשים מתאימים אנא הפנו אותם ללינק הבא: https://katzr.net/73b464/.
 
2. סיו"ר הועדה הפיזית, חברת ההנהלה בת` גולדשטיין, סיירה עם התובע העירוני שאחראי על השכונה והציפה בפניו את תלונות התושבים והצורך בהגברת האכיפה והתמיכה המשפטית לאחר מכן. בין הנושאים שעלו, הבקשה למצלמות אקוסטיות, אכיפת חניית משאיות, אופנועים במרכז המסחרי ועוד...
 
3. חולקו דוחות משטרה למשאיות שחנו בניגוד לתמרור ברחוב החי"ל
 
4. בשתי פעילויות אכיפת גרוטאות בהובלת שלומית נתן והאכיפה העירונית, נבדקו עשרות כלי רכב וניתנו מעל 20 התראות לרכבים נטושים.
 
5. בהמשך להתראות שחולקו במבצעי אכיפת גרוטאות מהחודש שעבר 8 רכבים נגררו מהשכונה.
 
6. האכיפה העירונית רשמה 6 דוחות על אי איסוף של צואת כלבים, ו- 14 דוחות על זריקת אשפה במרחב הציבורי מחוץ לפח.
 
7. האכיפה העירונית חילקה התראות לבניינים ברחוב בר כוכבא על לכלוך של גינות משותפות והודעות למקלטים מלאים.
 
8. בפעילות של המשטרה – חולקו דוחות משטרה על חנייה אסורה.
 
9. בפעילות תנועה בגבעה, 3 ניידות סיור נפרשו ברחובות הראשיים בשכונה, בדקו 24 קטנועים ורשמו דוחות על עבירות תנועה.
 
10. בעקבות מספר אירועים של תקיפת רכבים שנכנסו לעיסאוויה, תחנת שלם בהובלת מפקד התחנה יצאה למבצע יצירתי בהשתתפות שוטרי התחנה, שוטרי יס"מ ומג"ב ממחוז ירושלים. מפקד התחנה ובלשים התחפשו לחרדיים, נסעו ברכב הסעות לעיסאוויה ועצרו מפרי סדר שידו אבנים על הרכב.
 
11. השוטרת הקהילתית, שלומית נתן קיבלה תעודת הצטיינות והועלתה בדרגה, מזל טוב וכל הכבוד לשלומית.
 
12. כחלק מהתהליך לגיוס מתנדבים למשמר האזרחי, התקיימו ועדות השמה. נקווה שבקרוב קורס ההכשרה יוכל לצאת לדרך.
 
13. במהלך סופי השבוע, ראש השנה ויום כיפור – משטרת ישראל והשיטור העירוני תגברו את האבטחה בשכונה ככלל וסביב בתי הכנסת בפרט.
 
14. לקראת יום כיפור התקיימה פגישת הדרכה בהובלת שלומית נתן מ` משק גבע"צ והדרכתו של ק` אג"מ בתחנת שלם לכלל החמושים בבתי הכנסת בגבעה.
 
15. בימים אלה מתארגנת קבוצת מתנדבים נוספת להצטרפות למשמר האזרחי. כל מי שמעוניין ויכול להצטרף ולפרטים נוספים נא לפנות ליו"ר ועדת הביטחון ולמב"ס תחנת שלם ואחראית המתנדבים במשטרה, רס"מ הילה שבח 050-7869815. 
 
אנא דווחו בהקדם האפשרי על כל אירוע חשוד ו/או עבירה הן למוקד 100 של משטרת ישראל והן לאחד מחברי ועדת הביטחון כדי שיוכלו לבקש גם את עזרת עיריית ירושלים.
 
בעיריית ירושלים קיים חמ"ל תצפיות עם מיקוד על המרחב הציבורי בשכונה, בדגש על הגנים הציבוריים, המרכזים המסחריים ומוקדי חיכוך אפשריים. ככל שתדווחו בזמן אמת, משטרת ישראל והשיטור העירוני בעזרת חמ"ל התצפיות יוכלו לתת מענה טוב יותר לבעיות הביטחון בשכונה.
 
לשאלות/פניות: 
יו"ר ועדת הביטחון, ניר ויסקופף 054-6420035
 
הסדרי נגישות