חיפוש חוגים ופעילויות

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים נובמבר 2023

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים אוקטובר 2023
 
המנהל הקהילתי, חברי הנהלה, ועדת הביטחון ומתנדבים רבים נוספים התגייסו ולקחו חלק במערך החירום של המנהל הקהילתי. תודה לכל מי שנרתם ולקח חלק ו/או התנדב לעזור. תודה גדולה גם לעיריית ירושלים ולכל כוחות הביטחון שהתגייסו לעזור לנו ועובדים לילות כימים כדי שאנחנו נוכל לחיות בביטחון בשכונותינו.
 
להלן חלק מהפעילות שנעשו:
 
א. התקיימו פגישות וסיורים של הנהלת המנהל הקהילתי עם גופי הביטחון הפועלים בשכונה: משטרת ישראל, פיקוד העורף, מג"ב והשיטור העירוני. במהלך הפגישות שמענו על הפריסה שלהם בשטח, הצפנו את צרכי השכונה, פעלנו לחיזוק התיאום הביטחוני בין הכוחות השונים וביקשנו את עזרתם בהשקעת כוחות ומשאבים נוספים.
 
ב. בהמשך לפניות המנהל הקהילתי ובקשות תושבים, רה"ע ועיריית ירושלים, החברה למתנסים, וסגני ראש העיר אריה קינג ויוסי חביליו נרתמו ופעלו להגברת הנוכחות של כוחות הביטחון בשכונה. כתוצאה מכך, כל כוחות הביטחון שצוינו לעיל הגדילו את כוחותיהם ונוכחותם בשכונה ולוקחים חלק בשמירה על בטחון התושבים. 
 
ג. הוקמה כיתת כוננות שכונתית תחת ניהולה של משטרת ישראל.
 
ד. המנהל הקהילתי עבד מול עיריית ירושלים ומשטרת ישראל על גיוס בערוץ מקביל של מתנדבים לסיורים במסגרת המשמר האזרחי. מעל ל- 70 מתנדבים כבר עברו את הסינון הראשוני. תחנת לב הבירה כבר יצרה קשר עם המתנדבים שגרים בגבעת המבתר ורמת אשכול ואנחנו מקווים ופועלים על מנת שבזמן הקרוב תחנת שלם תיצור קשר גם עם המתנדבים מהגבעה הצרפתית.
 
 
ה. המנהל הקהילתי, בשיתוף עם ועדי הבתים, פיקוד העורף, עיריית ירושלים, מוסדות החינוך ומתנדבים פעלו על מנת להכשיר את המקלט הציבורי, המקלטים במוסדות החינוך ומקלטים פרטיים בבניינים בכל השכונות שתחת האחריות של המנהל.
במידה ואתם יודעים על בעיה במקלט שלכם שעוד לא טופלה/דווחה אנא מלאו את הטופס
 
ו. ביחד עם מנהלי בתי הספר, ועדי ההורים והגננות, נעשה מיפוי של אמצעים דרושים לשדרוג האבטחה סביב מסגרות החינוך בשכונה. הצרכים הוצפו בפני מנח"י, אגף חירום וביטחון ואבטחת מוסדות חינוך וביחד עם העירייה נעשו ונעשים עבודות כדי לתקן ולשפר מה שצריך. במקביל, זכינו לתגבור אבטחה ע"י חיילי פיקוד העורף סביב מוסדות החינוך בשכונה.
 
ז. התקיימו מספר סיורים בשטח העפר שבין עיסאוויה לרחוב נהגי הפרדות. המקום מצולם 24/7 וקיימת תעלה שנחפרה לפני שנים כדי למנוע מעבר ממונע. בשבוע האחרון הוצבו על ידי מנהלת הרובע בטונדות כדי לסגור פרצות שזוהו בתעלה.
 
ח. במהלך החודש, המנהל הקהילתי פנה לעיריית ירושלים עם בקשות להקמת תשתיות ביטחון חדשות וסיום השלמת תשתיות שכבר אושרו כגון, חיזוק ושדרוג תאורה ברחבי השכונה, עמודי מחסום, מצלמות נוספות, גדרות ועוד. עדכונים בהמשך.
 
ט. צוות משאבי אנוש במערך החירום עדכן וימשיך לעדכן את רשימות המתנדבים למצבי חירום שונים.
 
י. דיווחים של תושבים על אירועים חשודים הועברו מועדת הביטחון לכוחות הביטחון לבדיקה ומתן מענה מהיר. כדי לאפשר פעילות כזו 24/7 ועדת הביטחון, יוני קיימן ומתנדבים נוספים החלו בהקמת חמ"ל מתנדבים.
 
יא. התקיים קורס סע`ר מקוצר ליסודות החילוץ וההצלה מהריסות ומתן עזרה ראשונה אליו הגיעו גם מתנדבים מהשכונה.
אנא דווחו בהקדם האפשרי על כל אירוע חשוד ו/או עבירה הן למוקד 100 של משטרת ישראל והן לאחד מחברי ועדת הביטחון כדי שיוכלו לבקש גם את עזרת עיריית ירושלים.
 
בעיריית ירושלים קיים חמ"ל תצפיות עם מיקוד על המרחב הציבורי בשכונה, בדגש על הגנים הציבוריים, המרכזים המסחריים ומוקדי חיכוך אפשריים. ככל שתדווחו בזמן אמת, משטרת ישראל והשיטור העירוני בעזרת חמ"ל התצפיות יוכלו לתת מענה טוב יותר לבעיות הביטחון בשכונה.
 
לשאלות/פניות:
יו"ר ועדת הביטחון, ניר ויסקופף 054-6420035
 
 
הסדרי נגישות