חיפוש חוגים ופעילויות

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים דצמבר 2023


משולחן ועדת הביטחון – עדכונים על הנעשה בנוב` 2023
 

גם החודש המנהל הקהילתי, חברי הנהלה, ועדת הביטחון ומתנדבים רבים נוספים התגייסו ולקחו חלק במערך החירום של המנהל הקהילתי. תודה לכל מי שנרתם ולקח חלק ו/או התנדב לעזור. תודה גדולה גם לעיריית ירושלים ולכל כוחות הביטחון שהתגייסו לעזור לנו ועובדים לילות כימים כדי שאנחנו נוכל לחיות בביטחון בשכונותינו.

 

להלן חלק מהפעילות שנעשו:

 1. אופיר כהן, תושב השכונה התקבל לתפקיד רכז הביטחון. ועדת הביטחון מודה לו על לקיחת המשימה ומאחלת לו המון בהצלחה. לפניות בנושאי ביטחון, ניתן להשיג אותו במספר הטלפון 050-4232290.

 2. שוטרים עצרו חשוד בחשד למעורבות בפריצות לכלי רכב שחנו בסמוך לבית החולים הדסה הר הצופים.

 3. בפעילות של שוטרי המחוז נעצרו מספר תושבי עיסאוויה לאחר שפרסמו פרסומים העולים כדי הסתה ותמיכה בטרור ברשתות החברתיות.

 4. התקיים מבצע משטרתי בשכונה עם בוחן תנועה לטיפול בבעיית הרעש מרכבים משופצרים.

 5. התקיים ערב מילוי טפסים בנקודת המשטרה להתנדבות במשמר האזרחי. לערב הזה הגיעו כ-20 מתנדבים שמצטרפים למתנדבים נוספים שנמצאים בשלבים שונים של התהליך. במידה ותרצו להצטרף ולקחת חלק בשמירה על ביטחון השכונה (ואתם עדיין לא בקבוצת המתנדבים), אנא צרו קשר עם ניר ויסקופף 054-6420035.

 6. התקיימה פגישה של ועדת הביטחון, אליה הצטרף גם נציג של ערי ישראל. חברי ועדת הביטחון עודכנו בנעשה ובסיכום הפגישה נקבעו משימות להמשך שיפור הביטחון ותחושת הביטחון בשכונה.

 7. ועדת הביטחון הוציאה מכתב לראש העיר ולבכירים נוספים בעירייה בנושא שדרוג תשתיות ביטחון.

 8. בהמשך למכתב, התקיים סיור עם אגף חירום וביטחון בו הוצפו והוצגו צרכים שונים של השכונה.

 9. האכיפה העירונית חזרה לאכוף חנייה בניגוד לתקנות ולטפל ברכבים נטושים. בהמשך לכך ועדת הביטחון ריכזה בעזרת תושבים וועדי הבתים רשימה של רכבים נטושים והאכיפה העירונית התחילה לחלק התראות.

 10. גם החודש זכינו לתגבור אבטחה ע"י חיילי פיקוד העורף ובני המקום סביב מוסדות חינוך בשכונה.

 11. התקיימה פגישה עם יו"ר הנהלת פסגת זאב ועם יו"ר ועדת הביטחון של פסגת זאב כדי לחזק את שיתוף הפעולה בין המנהלים, בדגש על נושאי ביטחון.

 12. דיווחים של תושבים על אירועים חשודים הועברו מועדת הביטחון לכוחות הביטחון לבדיקה ומתן מענה מהיר.

 

אנא דווחו בהקדם האפשרי על כל אירוע חשוד ו/או עבירה הן למוקד 100 של משטרת ישראל והן לאחד מחברי ועדת הביטחון כדי שיוכלו לבקש גם את עזרת עיריית ירושלים.

בעיריית ירושלים קיים חמ"ל תצפיות עם מיקוד על המרחב הציבורי בשכונה, בדגש על הגנים הציבוריים, המרכזים המסחריים ומוקדי חיכוך אפשריים. ככל שתדווחו בזמן אמת, משטרת ישראל והשיטור העירוני בעזרת חמ"ל התצפיות יוכלו לתת מענה טוב יותר לבעיות הביטחון בשכונה.

 

לשאלות/פניות:

רכז הביטחון, אופיר כהן 050-4232290
יו"ר ועדת הביטחון, ניר ויסקופף 054-6420035


 
הסדרי נגישות