חיפוש חוגים ופעילויות

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים מאי 2023

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים מאי 2023
 
 1. חברי ועדת הביטחון סיירו בחמ"ל המצלמות העירוני בכיכר ספרא. החמ"ל מושקע ומאפשר צפייה במספר רב של מצלמות במקביל. הוא עובד 24/7 ויושבת בו תצפיתנית ייעודית לגבעה הצרפתית, ששולטת במעל 100 מצלמות המפוזרות ברחבי השכונה.

 2. במהלך סיור של צוות השיטור העירוני נמצא טרקטורון משתולל בנסיעה פראית על הכביש, הצוות עצר את הכלי והחרים אותו.

 3. בעקבות פנייה של תושבים, רכז הביטחון ירד לסיור מתחת לטיילת קולוני, צילם תמונות ושלח מכתב המבקש התקנה מחדש של הגדר בתחתית המדרון, קרוב לכביש למעלה אדומים.

 4. התקיימה פגישה עם מפקד תחנת שלם, השוטרת הקהילתית ומנהל האכיפה העירונית בגבעה הצרפתית. בפגישה נדונו מספר נושאים כולל המשך מבצעי האכיפה בשכונה, הבקשה לסגירת דרך העפר המתפצלת מרחוב נהגי הפרדות, בעיית סוחרי הרכבים ברחוב האצ"ל והצורך בקידום ההכשרה של מתנדבים למשמר האזרחי. נציגי המשטרה, היו קשובים לצרכינו ובקשותינו ואנחנו מקווים לראות את ההתקדמות בנושאים הללו כבר בחודש הקרוב.

 5. בנוגע לסוחרי הרכבים ברחוב האצ"ל, הוסבר למשתתפים בפגישה כי אם הסוחרים אינם עוברים על החוק אז משטרת ישראל לא תוכל לטפל בנושא במישור האכיפתי. השוטרת הקהילתית פנתה לסוחר המכוניות וביקשה ממנו לפנות את רכביו והטיפול בנושא מקודם גם במישורים אחרים.

 6. משטרת ישראל והאכיפה העירונית יצאו למבצע משולב לטיפול ברכבים נטושים. 3 רכבים נגררו מרחוב האצל ו-31 נוספים אותרו. בעקבות עדכון לחוק, ניתן לגרור רכבים נטושים תוך 3-4 שבועות מקבלת ההתראה. אנחנו מקווים לראות את הפירות של המבצע במהלך חודש מאי-יוני. הטיפול בחלק מהרכבים הנטושים שמאחורי מחסום הינו מורכב יותר ואנחנו מקווים שגם להם ינתן מענה מהיר.

 7. נתנו 3 דוחות על אי-איסוף צואת כלבים -40 על זריקת אשפה מחוץ לפח במרחב הציבורי.

 8. התקיימה פגישת הערכות בנושא מדורות ל"ג בהשתתפות נציגי המנהל הקהילתי, עיריית ירושלים, משטרת ישראל ומערך הכבאות. פרטים לגבי מיקומים מותרים למדורות יפורסמו בהמשך.

 9. במהלך אפריל המשטרה ושיטור העירוני היו בנוכחות מוגברת בשכונה ובפרט בזמן התפילות בבתי הכנסת.

 10. תודה למשטרת ישראל והמשמר האזרחי שעזרו באבטחת אירועי יום הזכרון ויום העצמאות.

 11. המנהל הקהילתי העניק תעודת הוקרה לשיטור העירוני, על העשייה המבורכת שלהם לשיפור הביטחון ותחושת הביטחון בשכונה.

 12. בימים אלה מתארגנת קבוצת מתנדבים נוספת להצטרפות למשמר האזרחי. כל מי שמעוניין ויכול להצטרף ולפרטים נוספים נא לפנות לרכז הביטחון, ישעיהו קאהן 052-7599166 ולמב"ס תחנת שלם ואחראית המתנדבים במשטרה, רס"מ הילה שבח 050-7869815.

אנא דווחו בהקדם האפשרי על כל אירוע חשוד ו/או עבירה הן למוקד 100 של משטרת ישראל והן לאחד מחברי ועדת הביטחון כדי שיוכלו לבקש גם את עזרת עיריית ירושלים.

בעיריית ירושלים קיים חמ"ל תצפיות עם מיקוד על המרחב הציבורי בשכונה, בדגש על הגנים הציבוריים, המרכזים המסחריים ומוקדי חיכוך אפשריים. ככל שתדווחו בזמן אמת, משטרת ישראל והשיטור העירוני בעזרת חמ"ל התצפיות יוכלו לתת מענה טוב יותר לבעיות הביטחון בשכונה.

לשאלות/פניות:
יו"ר ועדת הביטחון, ניר ויסקופף 054-6420035
רכז הביטחון, ישעיהו קאהן 052-7599166
 
 
הסדרי נגישות