חיפוש חוגים ופעילויות

עדכונים מפעילות הוועדה הפיזית, יוני 2023

עדכונים מפעילות הוועדה הפיזית, יוני 2023

שדרוג בר כוכבא
קיבלנו סוף סוף את התמרור חבק-נשק-וסע ליד בתי הספר והגנים. אנחנו מקווים גם לביצוע בקרוב של צביעת האזור הזה, ועובדים ביחד עם האכיפה העירונית כדי להטמיע את השימוש הנכון באזור זה. בשעות המצוינות בתמרור, ניתן לעצור להוריד נוסעים אך לא לחנות. פרט לשעות הללו, ניתן לחנות שם חופשי.
מנהל הפרויקט נעתר לבקשות שלנו ושלכם מחודש שעבר. הותקנו עמודי דיזנגוף ברוב המקומות שביקשנו, וקיבלנו מעקות נוספים ליד רמות ציון. הודענו על המשך הקושי עם הפס האטה ליד רח` גולי קניה, למרות התיקון שבוצע בו.
יותקנו ספסלים אחרונים במדרכות, ואם יש לכם מקום שתמיד חלמתם שיהיה בו ספסל - עוד לא מאוחר להגיד לנו. עבדנו ביחד עם התושבים במספר מקומות ברחוב, כדי להגיע למיקום המיטבי של הספסלים, ואנחנו מודים לסגן ראש העיר אריה קינג על תפקידו בשיח.
העבודות על טיילת קולני גם מגיעות לקיצן. מתוכננות שם מדשאות והן אזור של מתקני כושר. בנוסף, נקבל שם עצים מגוונים, כולל מספר עצי פרי. אמנם לא הצלחנו במאמצינו מול העירייה לגוון את העצים שישתלו לאורך שאר הרחוב, אבל כאן בזמן התכנון, כן נלקחו בחשבון בקשותינו למגוון עצים.

סיור עם מהנדס תנועה מהעירייה
סיירנו בתחילת החודש עם מהנדס תנועה מהעייריה, טארק קאלותי, דיברנו איתו על מספר נושאים:
 
פסי האטה ברח` החי"ל: חלק מהפסים שחוקים וצריכים חידוש, ואחרי החידוש, טארק יבקש הוספת פסים בין מבוא פלי"ם למבוא הררי.
 
מעברי חצייה ליד מעון היום: טארק הסכים להתקין מעבר חצייה בתחילת רח` אבא ברדיצ`ב. ביקשנו גם מעבר חצייה בחי"ל באותו אזור. לצורך כך, נצטרך להזיז את תחנת האוטובוס שנמצא ליד הדואר, לכיוון מצפה יעל למעלה. אנחנו עובדים לקדם את זה מול העירייה.
 
תמרורים נגד חנית משאיות ברח` בר כוכבא: ביקשנו מטארק לעזור לנו בקידום הנושא בעירייה.
 
קו רציף ליד בתי הספר בבר כוכבא: העלינו את הקושי של הורים שמביאים את הילדים למסגרות באזור. סוכם שאחרי סידור האזור חבק-נשק-וסע ואכיפתו, נבחן שוב את המצב.
 
רח` יסקי והנסיעה למכון לרנר: ביקשנו לבחון את האפשרות לשים מעקב בטיחות ליד היציאה מבי"ח הדסה. העלינו את הקושי שיש בהגעה ברכב למכון הכושר, מאז שבוטלו הן הפנייה שמאלה לתוך המכון, והן פניית הפרסה ברמזור למטה מהמכון. ננסה להגיע לפתרונות שיקלו על ההגעה.
 
הכיכר החדש ליד קופ"ח כללית: הכיכר קטן ונהגים לא שמים לב אליו. דיברנו על דרכים להגביר את נראותו.
אנחנו ניפגש שוב עם טארק כדי לעקוב על נושאים שהעלינו איתו, וגם להעלות נושאים נוספים. מוזמנים לעדכן אותנו עם הצעות לשיפור הסדרי התנועה בשכונה.
 
ביקור ראש העיר
ב-22.5.23 התקיים ביקור ראש העיר בשכונה שלנו. בין הנושאים הרבים שהועלו במהלך הביקור ביקשנו לקבל פרויקטור לסינכרון ותכנון טוב יותר של הגורמים הרבים שמעורבים בהתחדשות עירונית. ביקשנו הוספה של תקן לעובד קהילתי, גם לצורך עזרה בתהליך של התחדשות עירונית, והעלאת משרה למתכנן השכונתי. ביקשנו ריבוד של כל הסמטאות ומבואות השכונה, והן חזרנו על בקשתנו להנגיש מספר אזורים ובמיוחד המקטע של רח` ההגנה 16-32. בנוסף ביקשנו לקדם פיתוח של המדרון מתחת למינהל קהילתי, "מעלה הפרגה".
הבקשות שלנו נשמעו ע"י ראש העיר.

ל"ג בעומר
השנה ביקשנו מפורשות מגורמים רבים בעירייה לא לעבוד עם טרקטור על המדרון המזרחי מתחת למנהל הקהילתי ("מעלה הפרגה"). לצערינו בקשתינו לא מולאה, האזור כוסח כולו ואף בוצעה שם מדורה. נקווה שבשנה הבאה עדיין תהיה שם פריחה, ושנצליח יותר לשמור על המקום.

מפגש עם תושבים מרח` האצ"ל זוגי
נפגשנו ביחד עם יו"ר וועדת הבטחון ניר ויסקופף עם תושבים מרח` האצ"ל הזוגי, כדי לדבר על אפשרויות לשיפור החניה ושיפור הבטחון באזור רח` אצ"ל האחורי. אנחנו מודעים למצוקת החניה שקיימת ברוב אזורי השכונה, ועובדים לקדם פתרונות שיעזרו לכולנו.

גן השלום
אנחנו מודעים לקושי שלכם בגלל פעילות לילית רועשת בגן השלום, ועובדים ביחד עם העירייה כדי לקדם פתרונות לכך.

רוצים פחות פקקים בשכונה? תצטרפו לקבוצת התחבורה!
מזה כבר כמה חודשים קיימת קבוצת וצפ ובה אנחנו מנסים לשפר את מצב הפקקים ביציאה/כניסה מהשכונה על ידי תזמון הרמזורים בצמתים.
יו"ר הוועדה הפיזית של פסגת זאב יונתן לוי מסייע לנו בניתור ושיפור העומסים.
מוזמנים להצטרף לקבוצה ולתת תזמונים - לחצו כאן


 
מעניין אתכם דברים פיזיים שקוראים בשכונה?
יש לכם רעיון לשיפור איכות החיים שלנו כאן בשכונה?
רוצים להיות פעילים בוועדה הפיזית? תיצרו איתנו קשר!
 
דינה אלבז יודין, יו"ר הוועדה הפיזית, dinatali18@gmail.com 
בת` גולדשטיין, מ"מ יו"ר הוועדה הפיזית, pedalgal@gmail.com
עידוא סופר, מתכנן אורבני שכונתי, fizi@givazarf.matnasim.il
 
הסדרי נגישות