חיפוש חוגים ופעילויות

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים יולי 2023

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים יולי 2023
 
 1. ביוני נערכו 3-4 מבצעי אכיפה יזומה בגבעה הצרפתית, פיקוד רס"ב שלומית נתן ובשת"פ צוות אגף התנועה המחוזי ובמהלכן נרשמו מס` דוחות, בוצעה הורדת כלי רכב מהכביש, חולקו הזמנות לדין לבעלי הרכבים והרכבים נגררו.

 2.  בפעילות רחבה יותר, שוטרי התנועה של מחוז ירושלים יחד עם שוטרי תחנת שפט, שיטור עירוני ירושלים, מדור הגנת הסביבה של משטרת ישראל ובשילוב רחפן משטרתי מהאוויר, פעלו בצפון ירושלים ובשכונה, הורידו מהכביש 30 כלי רכב ורשמו עשרות דו״חות על עבירות תעבורה חמורות, כולל דו"חות איכות הסביבה בגין רעש.

 3.  בעקבות דיווח וצילום סרטון על רכב משתולל בחניון המנהל הקהילתי, המשטרה יצרה קשר עם המתלונן לקראת מתן דוח בעזרת הצילום ומספר לוחית הרישוי. 

 4. האכיפה העירונית ביחד עם ועדי הבתים קיימו מבצע לבדיקה והכנת המקלטים בשכונה למצב חירום.

 5.  בהמשך לפניות תושבים, האכיפה העירונית:
  - חילקה דוחות לבעלי עסקים במרכזים המסחריים על זריקת אשפה במרחב הציבורי.
  - יצאה ל- 2-3 מבצעים ליליים וחילקה דוחות על זריקת פסולת מחוץ לפחים.
  - נתנה לבניינים בשכונה, התראה לפני מתן קנס על זבל, ציוד זרוק או חוסר טיפול בשטחים פתוחים הנמצאים באחריות הבניינים. יתכן ופעילות זאת תורחב בזמן הקרוב ולכן אנא דאגו לטיפול בשטחים שבאחריות בניינכם ובמידה ואתם נתקלים בחצרות או שטחים מוזנחים המהווים מפגע או סכנה בטיחותית, פתחו קריאה במוקד 106.

 6.  נערך מבצע אכיפת עבירות גרוטאות על ידי רס"ב שלומית נתן ובשת"פ עם הפיקוח העירוני, ברחובות: מבוא הררי, מבוא פלים, מבוא הנח"ל ונהגי הפרדות. במהלך המבצע נבדקו מספר כלי רכב ונמצאו ללא רישיון רכב בתוקף רשימת הרכבים הועברה להמשך טיפול הפיקוח העירוני ( מתן התראה / פינוי , גרירה בהתאם)

 7.  בפעילות שוטרי תחנת שלם בגבעה הצרפתית, נתפס בשעת מעשה חשוד תושב מזרח ירושלים, בחשד למעורבות בגניבת קטנוע .השוטרים הבחינו בחשוד בעת שישב על הקטנוע וגרר אותו עם רגליו. הם ערכו בדיקה מהירה ממנה עלה כי הקטנוע נגנב זמן קצר קודם לכן והחשוד נעצר והועבר לחקירה בתחנת שלם. הקטנוע שנגנב הושב לבעליו.

 8.  בעקבות דיווח ותגובה מהירה של שוטרי תחנת שלם, נעצר חשוד בפריצה לרכב בגבעה. השוטרים הגיעו במהירות למקום, איתרו את החשוד כשברשותו הרכוש שגנב מהרכב, סכום כסף ורב-קו על שם בעלי הרכב. החשוד נעצר על ידי השוטרים והועבר לחקירה בתחנה.

 9.  בעקבו מספר תלונות על גניבות שונות בשכונה, חוקרי תחנת שלם פתחו בחקירה ובפעילות יזומה נעצר חשוד בחשד למעורבות במספר רב של מקרים, שמהם עולה כי החשוד נהג להציץ לחלונות בתים ועפ"י החשד גנב חפצים כגון אופניים, קורקינט, ארגזי משקאות ועוד, שהיו מונחים בשטח פרטי של בתים ובתי עסק. החשוד שנעצר הועבר לחקירה לקראת דיון בהארכת מעצרו.

 10.  בפעילות של שוטרי תחנת שלם יחד עם לוחמי מג"ב נעצר חשוד בן 12 בחשד ששיגר זיקוקין יחד עם נוספים לעבר בית החולים הדסה הר הצופים. החשוד הובל לחקירה במשטרה ובהמשך צפויים מעצרים נוספים. 

 11. בשעה טובה, בעקבות תלונות תושבים, ראש העיר ומנהל תפעול התגייסו לעזור לנו, הציבו בכניסה לגן השלום שלט שמגדיר את שעת סיום הפעילות בגן ואישרו פיילוט במהלכו יכבו האורות בגן החל מהשעה 22:00. השיטור העירוני גם יעזור ויתגבר את הסיורים באזור כדי לוודא שהפעילות בגן אכן נפסקת. תודה לכל מי שקידם את הפתרון ובמיוחד ליאיר אקשטיין ואריה קינג. אנא עדכנו את ועדת הביטחון על כל פעילות בגן לאחר השעה המותרת כדי שנוכל לבקש את עזרת השיטור העירוני.

 12.  ועדת הביטחון קיימה פגישה בראשות מפקד תחנת שלם ונציגי התחנה. בפגישה שוקפו צרכי השכונה ובינהם המשך מבצעי האכיפה, כולל הצורך בתשומות מיוחדות בגן השלום ובמבוא הפרטיזנים, לטיפול בהשתוללות רכבים בחניון המנהל הקהילתי ולנסיעת אופנועים במרכז המסחרי. בעקבות הפגישה, כבר תוגברה הפעילות של המשטרה בחלק מהנקודות הללו.

 13.  בימים אלה מתארגנת קבוצת מתנדבים נוספת להצטרפות למשמר האזרחי. כל מי שמעוניין ויכול להצטרף ולפרטים נוספים נא לפנות לרכז הביטחון, ישעיהו קאהן ולמב"ס תחנת שלם ואחראית המתנדבים במשטרה, רס"מ הילה שבח 050-7869815.
 
אנא דווחו בהקדם האפשרי על כל אירוע חשוד ו/או עבירה הן למוקד 100 של משטרת ישראל והן לאחד מחברי ועדת הביטחון כדי שיוכלו לבקש גם את עזרת עיריית ירושלים.
 
בעיריית ירושלים קיים חמ"ל תצפיות עם מיקוד על המרחב הציבורי בשכונה, בדגש על הגנים הציבוריים, המרכזים המסחריים ומוקדי חיכוך אפשריים. ככל שתדווחו בזמן אמת, משטרת ישראל והשיטור העירוני בעזרת חמ"ל התצפיות יוכלו לתת מענה טוב יותר לבעיות הביטחון בשכונה.
 
לשאלות/פניות:
 
יו"ר ועדת הביטחון, ניר ויסקופף 054-6420035, רכז הביטחון, ישעיהו קאהן 052-7599166
 
הסדרי נגישות