חיפוש חוגים ופעילויות

עדכונים מפעילות הוועדה הפיזית, אוגוסט 2023

עדכונים מפעילות הוועדה הפיזית, אוגוסט 2023
 

כנס תושבים בנושא תוכניות בנייה בשכונה
ב-16.07.2023 התקיים כנס תושבים במנהל הקהילתי, ערב ראשון מסוגו. הכנס היה של התושבים ובשביל התושבים, ללא מעורבות גורמים חיצוניים. מטרתו היתה לשתף עדכונים מתושבים לגבי הנעשה במתחם שלהם. חיים צינס, ממארגני הכנס, הכין מסמך קצר שמרכז את כל הנתונים על המתחמים בשכונה, אותו ניתן לראות כאן  בנוסף, שמענו סקירה על כל מתחמי השכונה מעידוא סופר, המתכנן השכונתי, וניתן לראות כאן  את המצגת של עידוא. כתוצאה מהכנס, ביוזמת התושבת מאשה גולדמן, הוקמה קבוצת וצפ חדשה "התנגדות לפינוי-בינוי בגבעה הצרפתית".
 
 

 
סיום תכנית שדרוג בר כוכבא
תודה רבה לכל מי ששלח בקשות אחרונות לגבי שדרוג בר כוכבא. בזכות הערנות שלכם התרענו על בעיות וליקויים שטרם טופלו ע"י הקבלן, וגם קיבלנו עוד ספסלים, פחונים, ועמודי דיזנגוף למניעת חניה במדרכות. בשבועות האחרונים צוות השדרוג עובד להתקין מערכות השקיה בגומות המרובות לאורך הרחוב, ושתילת העצים אמורה להתחיל כבר בימים הקרובים.
 
 
סיור בטיילת קולני
ב-11.07.2023 התקיים סיור דחוף בטיילת קולני. בעקבות פנייה שלנו אריה קינג יזם סיור בעקבות עבירות חוזרות ונשנות של השלכת פסולת בניה באתרי טבע בשכונה, ע"י קבלנים שעובדים כאן. הייתה השתדלות לתקן ליקויים ועבודות הטיילת מתקרבות להשלמת הפרויקט.
השתתפו יו"ר הוועדה הפיזית דינה אלבז יודין, נציגי התושבים, מנהל הרובע אבי אליהו, מנהלי שדרוג בר-כוכבא יצחק מנצור וקמרון הרוש, ונציגי העירייה נוספים.
 
 
 
 
הטמנת קווי מתח עליון
אחרי שנים של המתנה, זה סוף-סוף קורה… הטמנה של קווי המתח העליון בגבול הצפוני של השכונה, מתחת לטיילת קולני. ב-04.07.2023 התקיימה שיחה שבה נציג של חברת החשמל הציג לחברי הוועדה הפיזית את תכניות להטמנת קווי מתח עליון. העבודות יתחילו כבר עכשיו, ויימשכו שנתיים. במסגרת העבודות לא אמורה להיות השפעה על תושבי השכונה. יהיו עבודות בלילה בחלק מהזמן, אבל אנחנו מקווים שעבודות אלה מספיק רחוקות מהשכונה כדי שהן לא יגרמו למפגע רעש עבור התושבים.
לגבי אותם 70 עצים, אורנים וברושים בוגרים, שנכרתו בשנת 2016 בטענה של חברת החשמל שיש סכנת אש בגלל מיקומם מתחת לקווי המתח: ביקשנו שתילה חלופית לאחר סיום הטמנת קווי המתח. הבקשה שלנו נשקלת וטרם קיבלנו תשובה סופית.
תודה ענקית לכל התושבים שפעלו ב-20 שנים האחרונות כדי להביא אותנו עד הלום!
 
 
ניקיון בשטחים ציבוריים
קיבלנו בקשה מצוות התברואה בשכונה, ובראשה יצחק יוסף שתמיד נרתם לעזרת התושבים: להקפיד לא להשליך פסולת בגני השעשועים ובשטחים הציבוריים!
יצחק שלח לנו את התמונות הללו, שמדגימות מה קורה בגן שעשועים, יום אחרי נקיון ושטיפה יסודי בגן. אנא, השליכו פסולת ביתית לפחים המוטמנים! אין לזרוק אותה בפחונים קטנים ובטח לא בגנים ציבוריים.
 
 
 
המרחב הפיזי מעניין אתכם?
רוצים להיות פעילים בוועדה הפיזית?
צרו איתנו קשר!

דינה אלבז יודין, יו"ר הוועדה הפיזית, dinatali18@gmail.com
בת` גולדשטיין, מ"מ יו"ר הוועדה הפיזית, pedalgal@gmail.com
 
 
הסדרי נגישות