חיפוש חוגים ופעילויות

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים אוגוסט 2023

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים אוגוסט 2023
 
 1. ועדת הביטחון מברכת ומודה לעדינה אלבז על הצטרפותה לוועדה.

 2. השיטור העירוני ממשיך לתגבר לאורך השבוע עם סיורים ברחבי השכונה ובגנים הציבורים ובסופי השבוע גם סביב בתי הכנסת.

 3. ביולי נערכו מספר מבצעי אכיפה יזומה בגבעה הצרפתית, פיקוד רס"ב שלומית נתן ובשת"פ אגף התנועה ומתנדב ובמהלכן נרשמו מס` דוחות תנועה ובוצעה הורדת כלי רכב מהכביש.

 4. משטרת ישראל תפסה חשוד ליד האונ` שהסתובב עם אופניים גנובות.

 5. ועדת הביטחון שיתפה את משטרת ישראל בדיווחים וסרטונים שהתקבלו מתושבי השכונה. פתיחת התלונות על ידי התושבים והחומרים שהועברו ישמשו לחקירת האירועים שדווחו.

 6. השוטרת הקהילתית בשיתוף עם איליה חראזי מהאכיפה העירונית ויצחק יוסף מאגף תברואה פינו זולה שהוקמה בגן השקדיות.

 7. בעקבות דיווח של תושבים על אופנוע שהשתולל בחניון המנהל הקהילתי, עיריית ירושלים השתמשה במצלמות העירוניות כדי למצוא סרטון של האירוע לקראת המשך טיפול.

 8. בהמשך למבצע האכיפה העירונית לבדיקה והכנת המקלטים בשכונה למצב חירום, פונו יותר מ-10 מקלטים שלא היו ערוכים לחירום.

 9. האכיפה העירונית חילקה מספר דוחות על זריקת אשפה מחוץ לפח.

 10. האכיפה העירונית פינתה הומלס מטיילת קולוני. כל הפסולת שנאגרה שם גם פונתה.

 11. האכיפה העירונית גררה מספר רכבים נטושים שקיבלו התראות בחודשי מאי-יוני.

 12. התקיים ערב למילוי טפסים וראיונות להתנדבות במשמר האזרחי. תודה לאחראית על המתנדבים השוטרת הילה שבח ולתושבי השכונה, צביקה קראם ועדינה אלבז, שבזכותם הערב הזה קרה.

 13. בעזרת תרומות של תושבי השכונה ובעזרתם של בועז שורק ונתן וון זוהרן נמצא פתרון לשירותים לציון השומר בקומפלקס הגנים בגולי קניה.

 14. בפגישה של ועד הורי בית ספר באר עם חברת מועצת העיר חגית משה סוכם על יצירת פתרון אבטחתי על ידי הרחבת שער הכניסה לאמירים ויצירת כניסה מאובטחת עם שומר גם לבאר. תודה לתושבים הפעילים בקידום הנושא.

 15. ועדת הביטחון התכנסה לדון בקידום נושאים לשיפור הביטחון בשכונה. בין הנושאים שעלו, קידום תשתיות ביטחון והמשמר האזרחי, הצורך בהגברת הנוכחות של גורמי האכיפה בגן השלום, מבוא הפרטיזנים, גינה ציבורית ליד בית הכנסת רחמים ושמחה וחניון המנהל הקהילתי ועוד. בהמשך לפגישה, בקשות המנהל והתושבים הועברו בצורה מסודרת למשטרת ישראל ועיריית ירושלים.

 16. ועדת הביטחון מקדמת הקמת קבוצת רכישה להתקנת מצלמות ביטחון בבנייני השכונה. אנחנו מבקשים שכל ועד בית שמעוניין להצטרף לקבוצת הרכישה יפנה לרכז הביטחון.

 17. לאור פניות תושבים בבקשה לבטל את סגירת שביל העפר שמתפצל מרחוב נהגי הפרדות, ועדת הביטחון עדכנה את מנהל הרובע והבקשה לחסימת שביל העפר הוסרה מסדר היום של הועדה.

 18. בימים אלה מתארגנת קבוצת מתנדבים נוספת להצטרפות למשמר האזרחי. כל מי שמעוניין ויכול להצטרף ולפרטים נוספים נא לפנות לרכז הביטחון, ישעיהו קאהן ולמב"ס תחנת שלם ואחראית המתנדבים במשטרה, רס"מ הילה שבח 050-7869815.

 19. אנא דווחו בהקדם האפשרי על כל אירוע חשוד ו/או עבירה הן למוקד 100 של משטרת ישראל והן לאחד מחברי ועדת הביטחון כדי שיוכלו לבקש גם את עזרת עיריית ירושלים.
 
 
בעיריית ירושלים קיים חמ"ל תצפיות עם מיקוד על המרחב הציבורי בשכונה, בדגש על הגנים הציבוריים, המרכזים המסחריים ומוקדי חיכוך אפשריים. ככל שתדווחו בזמן אמת, משטרת ישראל והשיטור העירוני בעזרת חמ"ל התצפיות יוכלו לתת מענה טוב יותר לבעיות הביטחון בשכונה.
 
 
לשאלות/פניות:
 יו"ר ועדת הביטחון, ניר ויסקופף 054-6420035,
 רכז הביטחון, ישעיהו קאהן 052-7599166
 
הסדרי נגישות