חיפוש חוגים ופעילויות

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים ספטמבר 2023

משולחן ועדת הביטחון – עדכונים אוגוסט 2023

1.      התקיימה פגישה שוטפת של נציגי ועדת הביטחון עם מפקד תחנת שלם ונציגי התחנה. ביקשנו בין השאר, להמשיך ולהגביר את האכיפה בגן השלום, בחניון המנהל, במבוא הפרטיזנים, באצל האחורי ובגינה ציבורית ליד שערי רחמים ושמחה ולקדם את ההכשרה של המתנדבים למשמר האזרחי.

2.      התקיימה פגישה עם התובע העירוני ומנהל השיטור העירוני בניסיון לתת מענה לתלונות התושבים על עבירות התנועה והשתוללות בכבישים. במהלך הפגישה הוצע על שת"פ בין המשטרה והשיטור העירוני לטיפול בנושא. תודה לחבר ועדת הביטחון אלכס גורביץ שארגן את הפגישה.

3.      בפגישה האמורה, העלנו פעם נוספת את הצעתינו להתקין מצלמות אקוסטיות שיאפשרו לתת דוחות על רעש חריג לרכבים משופצרים וקטנועים שעוברים בשכונה וסביבתה.

4.      כחלק מסיור בשכונות התפר, התקיים סיור גם בשכונה, בו השתתפו השר לביטחון לאומי, בכירים במשטרה וסגן ראש העיר, אריה קינג. בעיות הביטחון בשכונה הוצפו וביקשנו את עזרת השר בהגדלת משאבי תחנת שלם באופן כללי וספציפית בגבעה הצרפתית. כמו כן ביקשנו את עזרתו בכל הנוגע לכניסות והיציאות מעיסאוויה. נציגי המשטרה הציגו עלייה בפעילותם בשכונה ביחס לשנים קודמות. השר הבטיח שהבקשות שלנו יבחנו והוא ביקש להתעדכן על המענה שאנחנו מקבלים מהמשטרה. תודה לכל מי שהגיע ובמיוחד לאריה קינג שארגן את הסיור.

 

5.      בפעילות של שוטרי תחנת שלם נרשמו במספר אירועים שונים דוחות על הקמת רעש בגן השלום.

6.      השיטור העירוני קיים פעילות שוטפת של ביקורות ואכיפה בדגש על גן השלום, חניון המנהל הקהילתי, בתי הכנסת ומקומות רגישים נוספים.

7.      השוטרת הקהילתית החזירה לילד כדורגל לאחר שילדים אחרים לקחו לו את הכדור וברחו מהמגרש.

8.      התקיימו מספר פעילויות לאכיפת עבירות איכות חיים בהובלת השוטרת הקהילתית והאכיפה העירונית. נרשמו דוחות על השלכת פסולת במרחב הציבורי, עישון בגנים ציבוריים, אי איסוף צואת כלבים וכניסת רכבים לגן ציבורי.

9.      במבצע אכיפת גרוטאות בהובלת השוטרת הקהילתית והאכיפה העירונית, נגררו 5 רכבים ו-4 אופנועים שהיו פזורים בשכונה.

10. התקיימה פעילות אכיפת תנועה משותפת של השיטור העירוני והמשטרה וחולקו דוחות תנועה.

11. בסיוע המשטרה פונה הומלס שהקים זולה מתחת לטיילת קולוני.

 

12. נעשו מספר פניות של חברי ועדת הביטחון לחמ"ל המצלמות העירוני בבקשה לנסות ולאתר אירועים שדווחו ע"י התושבים. לאחר שנפתחו תלונות במשטרה, החומר שנמצא הועבר להמשך טיפול.

13. תושב השכונה צביקה קראם המשיך לקדם אל מול המתנדבים למשמר האזרחי את מילוי הטפסים לקראת וועדות השמה. תודה צביקה על פעילותך למען השכונה ותושביה.

14. יום ילק"מ (יחידה לקשרי קהילה משטרה) התקיים ב- 27.8. בפעילות הוצגו כוחות כבאות אש, ידידים ומגן דוד אדום, תצוגת חבלה, פרשים, כלבנים, יס"מ אופנועים ועוד...

15. ועדת הביטחון ממשיכה לנסות ולקדם קבוצת רכישה להתקנת מצלמות ביטחון בבנייני השכונה. עד כה, פנה אלינו רק ועד בית אחד וזה לא מספיק. אם אתם מעוניינים במצלמות בבניין שלכם אנא פנו לוועד בית ובקשו שיצרו איתנו קשר.

16. ביחד עם השוטרת הקהילתית וחבר ועדת הביטחון אריאל ירוזולימסקי, נעשה מיפוי של כל תחנות האוטובוס בשכונה שעדיין לא הותקנו סביבן עמודי מחסום.

17. לאור פניות תושבים בבקשה לבטל את סגירת שביל העפר שמתפצל מרחוב נהגי הפרדות, חסימת שביל העפר הוסרה והנושא ירד מסדר היום של ועדת הביטחון.

18. בימים אלה מתארגנת קבוצת מתנדבים נוספת להצטרפות למשמר האזרחי. כל מי שמעוניין ויכול להצטרף ולפרטים נוספים נא לפנות לרכז הביטחון, ישעיהו קאהן ולמב"ס תחנת שלם ואחראית המתנדבים במשטרה, רס"מ הילה שבח 050-7869815.

 

אנא דווחו בהקדם האפשרי על כל אירוע חשוד ו/או עבירה הן למוקד 100 של משטרת ישראל והן לאחד מחברי ועדת הביטחון כדי שיוכלו לבקש גם את עזרת עיריית ירושלים.

 

בעיריית ירושלים קיים חמ"ל תצפיות עם מיקוד על המרחב הציבורי בשכונה, בדגש על הגנים הציבוריים, המרכזים המסחריים ומוקדי חיכוך אפשריים. ככל שתדווחו בזמן אמת, משטרת ישראל והשיטור העירוני בעזרת חמ"ל התצפיות יוכלו לתת מענה טוב יותר לבעיות הביטחון בשכונה.

 

לשאלות/פניות:
יו"ר ועדת הביטחון, ניר ויסקופף 054-6420035,  
רכז הביטחון, ישעיהו קאהן 052-7599166

 

חזרה ל->
הסדרי נגישות